Smiltsērkšķu eļļa

Unikālākais no smiltsērkšķu produktiem ir tieši eļļa. Tas tāpēc, ka tā lietojama gan ārīgi, gan iekšķīgi.

Tautas medicīnā kopš seniem laikiem smiltsērkšķu eļļa pazīstama ar savu pretiekaisuma, audu atjaunojošo un dziedējošo efektu.

Ārīgi to lieto kā palīglīdzekli brūču, čūlu, apdegumu, kā arī ādas un gļotādu bojājumu dziedēšanai.

Iesnas un sāpošs kakls ir nieks, ja Tev ir smiltsērkšķu eļļa.

 

To var lietot profilaktiskos nolūkos rudens un ziemas periodos, lai pasargātu sevi no piloša deguna, sāpoša kakla un klepus. Tējkarote smiltsērkšķu eļļas no rītiem pirms ēšanas būs pašā laikā tiem, kas nelieto mūsu svaigo un dabīgo sulu.

 

Smiltsērkšķu eļļa - produkts, kas satur unikālu vitamīnu, mikroelementu, organisko skābju un citu bioloģiski aktīvo vielu kompleksu!
smiltsērkšķu sula, sīrups un eļļa

   

   

 • Smiltsērkšķu eļļai piemīt polivitamīniem raksturīga iedarbība.
 • Smiltsērkšķu eļļa samazina un pārtrauc sāpes un iekaisuma procesus.
 • Smiltsērkšķu eļļai piemīt imunitātes stiprinoša iedarbība.
 • Smiltsērkšķu eļļa tiek pielietota termisku apdegumu gadījumos.
 • Smiltsērkšķu eļļa tiek lietota gadījumos, kad uz ādas un gļotādas ir staru izraisīti bojājumi. Kā arī gadījumos, kad ir jāārstē ķīmiski apdegumi, izgulējumi un atrofiskas čūlas. Ārstēšana tiek turpināta, līdz parādās granulācija, kura pārklāj visu brūces vai traumētā apvidus virsmu.
 • Smiltsērkšķu eļļa tiek izmantota dažādu ādas saslimšanu ārstēšanai ( pie izsitumiem un ekzēmām ), pie ilgstoši nedzīstošām brūcēm un čūlām. Eļļu ievadot brūču un traumu apvidos vai sastrutojuma zonās, notiek ātrāka brūču granulācija un to attīrīšanās no strutainiem aplikumiem.
 • Smiltsērkšķu eļļai piemīt reģeneratīvas spējas, kā rezultātā tā paātrina epitelizāciju, stimulē un pastiprina granulāciju ādas un gļotādu traumu un bojājumu gadījumos, izdara antibakteriālu iedarbību.
 • Smiltsērkšķu eļļa tiek lietota iekšķīgā veidā dažādu avitaminožu gadījumos ( piemēram, cingas un tā sauktās „ vistas akluma” gadījumos ), kā arī barības vada un kuņģa čūlu slimību gadījumos.
 • Ārstēšana ar smiltsērkšķu eļļu uzlabo stāvokli slimniekiem ar kuņģa čūlas un divpadsmit pirkstu zarnas čūlas saslimšanām, pie tam pie šādas ārstēšanas kuņģa sulas skābuma saturs netiek būtiski izmainīts. Gastroenteroloģijā smiltsērkšķu eļļa tiek nozīmēta arī pie saslimšanām ar glosītu, glosalģiju, pie diskinētiskajiem traucējumiem, barības vada pēcoperāciju periodā, kā arī vēža gadījumos, kad tiek izmantota apstarošanas terapija, un ezofagīta gadījumos. Šādos gadījumos tiek nozīmēts eļļu lietot pa 1 tējkarotei 2 – 3 reizes dienā.
 • Smiltsērkšķu eļļa aktivizē aizkuņģa dziedzera ārpussekrēta darbību, inhibē kuņģa sulas sekrēciju, pozitīvi ietekmē lipīdu apmaiņu aknās, aizsargā bioloģiskās membrānas no ķīmisko aģentu kaitīgās iedarbības.
 • Ginekoloģijā smiltsērkšķu eļļu pielieto dzemdes kakliņa eroziju un čūlu gadījumos, gļotādu traumatisku bojājumu gadījumos, kā arī pie kolpītiem un endocervicītiem. Maksts un dzemdes kakliņa gļotādu katru dienu ieziež ar eļļu ( pēc tam, kad gļotādas ir rūpīgi attīrītas ), izmantojot vates tamponus, kuri ir bagātīgi samērcēti ( 5 – 10 mililitri uz vienu tamponu ) smiltsērkšķu eļļā.
 • Acu slimību ārstēšanas praksē smiltsērkšķu eļļa tiek pielietota radzenes traumu un defektu gadījumos, čūlu gadījumos, konjunktivītu, keratītu un trahomas ārstēšanai, acu apdegumu un staru izraisītu traumu gadījumos, kā arī A vitamīnu trūkuma
  ( avitaminozes ) ārstēšanai.
 • Ļoti efektīva ir arī smiltsērkšķu eļļas pielietošana sekojošajos gadījumos - erozīvā un čūlas proktīta, erozīvā un čūlas sfinkterīta, anālās atveres plaisu, katarālā un atrofiskā proktīta, kā arī iekšējo hemoroīdu ārstēšanai slimniekiem ar hronisku enterokolītu.
 • Smiltsērkšķu eļļa tiek lietota arī haimorīta ārstēšanai, pēcoperācijas periodā pēc tonzilektomijas izdarīšanas, pie hroniska tonzilīta, tāpat arī pulpīta un periodontīta ārstēšanā.
 • Smiltsērkšķu eļļa satur unikālu vitamīnu un bioloģiski aktīvo vielu kompleksu, kurš ir īpaši piemērots aterosklerozes ārstēšanai, distrofisko procesu ārstēšanai miokarda infarkta gadījumos.
 • Smiltsērkšķu eļļa tiek pielietota stomatītu ārstēšanai.
 •  Smiltsērkšķu eļļas inhalācijas ir ieteicamas augšējo elpošanas ceļu profesionālo saslimšanu profilaksei cilvēkiem, kuri strādā ražošanās ar kaitīgām ietekmēm. Asu un hronisku haimorītu gadījumos augšējā žokļa dobumā tiek ievadīti 4 – 5 mililitri sterilas smiltsērkšķu eļļas. Hronisku un asu laringītu un faringītu saslimšanu gadījumos gļotādas tiek ieziestas, izmantojot smiltsērkšķu eļļā samērcētu vates tamponu, un ( vai ) izdara eļļas inhalācijas 15 minūšu garumā katru dienu, izdarot 8 – 10 procedūras ārstēšanās kursā. Pozitīvus rezultātus dod arī lokālas ( vietējās ) pielietošanas metode pēc tonzilektomijas izdarīšanas.
 • Dermatoloģijas praksē smiltsērkšķu eļļa tiek ieteikta matu augšanas veicināšanai, kā arī pie dažādām ādas saslimšanām ( pie ekzēmas, zvīņēdes, piodermijas, ādas tuberkulozes, flogmonozām aknēm, hailītiem un vilkēdes ).

Cenas:

Smiltsērkšķu eļļa                   50 m l  

2,50 Ls / 3,56 EUR